Piątek, 19 sierpnia 2022 r. Imieniny Bolesława, Juliana, Jana
Szukaj w serwisie
Szczegółowe informacje Treść informacji (DOCX - 47 KB)
20.07.2022
W związku z realizacją zadania nr 5 w III edycji Projektu pt.: „Partnerstwo dla sukcesu społeczno-zawodowego mieszkańców powiatu płockiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, dnia 08 lipca 2022 roku został zorganizowany Piknik integracyjny na terenie placu piknikowego w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku. W pikniku udział wzięli uczestnicy projektu tj.: osoby przebywające w pieczy zastępczej lub opuszczające pieczę zastępczą w wieku 15 -25 lat, osoby z niepełnosprawnością w wieku aktywności zawodowej, osoby w wieku aktywności zawodowej korzystające z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie, a także opiekunowie i osoby ze środowiska uczestników projektu. Piknik profesjonalnie zorganizowała firma RECON Paweł Jabłoński z Płocka.
Podczas wydarzenia organizator zapewnił m.in.:
Realizacja zadania miała na celu w szczególności:
14.07.2022
Co zrobić aby seniorom w Polsce żyło się lepiej? Jakie działania na rzecz osób starszych powinny podejmować władze lokalne, instytucje czy też organizacje społeczne? Czym w praktyce jest polityka senioralna i jak nią mądrze zarządzać? Między innymi nad tym zastanawiali się uczestnicy dwudniowej „Srebrnej Konferencji” która odbyła się w dniach 31 maja - 1 czerwca br. w Goleniowie.
W konferencji udział wzięli liderzy senioralnych środowisk z całej Polski (m.in. z Goleniowa, Gorzowa, Wrocławia, Kołobrzegu, Myśliborza, Swidwina, Maszewa, Dębna, Chojnic, Gryfic, Krakowa, Białogardu, Sławna, Szczecina, Poznania, Czerska) oraz przedstawiciele samorządów i instytucji publicznych dbający o dobrostan seniorów.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami pokonferencyjnymi, które znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.RadnySenior.pl (zakładka „Aktualności”). Materiały w szczególności polecamy członkom rad seniorów, organizacji senioralnych, pracownikom samorządów lokalnych i instytucji właściwych dla zagadnień polityki senioralnej.
Materiały w szczególności polecamy członkom rad seniorów, organizacji senioralnych, pracownikom samorządów lokalnych i instytucji właściwych dla zagadnień polityki senioralnej.
Z kolei pod adresem www.youtube.com można prześledzić zapis video całej konferencji (wystąpienia poszczególnych ekspertów, jak i panele dyskusyjne).
W bogatym programie „Srebrnej Konferencji” znalazły się m.in. następujšce tematy:
Organizatorem „Srebrnej Konferencji” była Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego ze Szczecina www.PFSP.pl
Przedsięwzięcie odbyło się dzięki wsparciu z Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Maciej Patynowski
23.06.2022
Treść informacji (DOCX - 760 KB)
09.06.2022
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Piknik integracyjny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.
06.06.2022
W związku z realizacją zadania nr 2 w III edycji Projektu pt.: "Partnerstwo dla sukcesu społeczno-zawodowego mieszkańców powiatu płockiego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, dla łącznie 45 uczestników i uczestniczek projektu zostały zorganizowane Warsztaty z zakresu kształtowania aktywnej i odpowiedzialnej postawy życiowej oraz treningu ekonomicznego.
I tura odbyła się w dniach 11.05.2022 r.-13.05.2022 r. dla osób przebywających w pieczy zastępczej lub opuszczających pieczę zastępczą,
II tura miała miejsce w dniach 18.05.2022 r.-20.05.2022 r. dla osób z niepełnosprawnością,
III turę przeprowadzono w terminie 25.05.2022 r.-27.05.2022 r. dla osób korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku i osób korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie.
Celem Warsztatów z zakresu kształtowania aktywnej i odpowiedzialnej postawy życiowej oraz treningu ekonomicznego była:
Program warsztatów obejmował w szczególności:
Warsztaty przeprowadzili wykwalifikowani specjaliści zapewnieni przez podmiot ekonomii społecznej Fundację Wrzos z Lidzbarka, stosując następujące metody pracy: wykład, dyskusję, ćwiczenia grupowe i indywidualne, prezentację trenerską itp.
Warsztaty odbyły się w Ośrodku Rekreacyjno-Szkoleniowym w Cierszewie, gdzie uczestnikom zapewniono sale szkoleniowe i wyżywienie. W ramach warsztatów zapewniono także transport, ubezpieczenie i materiały szkoleniowe dla uczestników i uczestniczek projektu oznaczone logo Funduszy Europejskich, na które składała się teczka z notatnikiem, długopis i pendrive.
01.06.2022
Treść informacji (DOCX - 833 KB)
27.05.2022
Treść informacji (PDF - 239 KB)
08.04.2022
Treść ogłoszenia (DOCX - 836 KB)
25.03.2022
Informujemy, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku dysponuje miejscem noclegowym, które może być przyznane osobie (rodzinie) w kryzysie na okres do 3 miesięcy (bez względu na dochód). Jest to forma świadczenia udzielanego w ramach interwencji kryzysowej dedykowana osobom zamieszkałym na terenie powiatu płockiego wymagającym pomocy w formie zapewnienia czasowego pobytu poza miejscem zamieszkania, w szczególności z powodu doświadczania przemocy w rodzinie.
Udzielenie schronienia następuje po rozpatrzeniu wniosku i wydaniu skierowania na pobyt przez Dyrektora PCPR w Płocku. Skierowanie może być wydane po wstępnym rozeznaniu sytuacji osoby (rodziny) wnioskującej o udzielenie schronienia i dokonaniu uzgodnień pomiędzy tą osobą (rodziną), a pracownikiem PCPR w Płocku przy współpracy z właściwym miejscowo Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Jednocześnie informujmy, że w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku udziela się bezpłatnej pomocy w formie poradnictwa specjalistycznego, które przysługuje (bez względu na dochód) osobom i rodzinom z terenu powiatu płockiego doświadczającym sytuacji kryzysowej. Poradnictwo specjalistyczne ukierunkowane jest na pomoc w przezwyciężeniu sytuacji kryzysowej i polega na udzieleniu wsparcia emocjonalnego oraz wszelkich informacji z dziedziny: prawa, medycyny, psychologii i pedagogiki mających zastosowanie w sytuacji związanej z kryzysem.
07.03.2022
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku informuje, iż w związku z przystąpieniem przez Powiat Płocki do Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON wnioski o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu "Aktywny samorząd" Moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową, Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym będą przyjmowane również drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy SOW pod adresem https://sow.pfron.org.pl
System SOW umożliwia załatwienie sprawy drogą elektroniczną - poprzez uzyskanie informacji, wypełnienie wniosku, jego podpisanie i złożenie oraz dokonanie ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień, zapoznanie się ze wzorem umowy, podpisanie jej i rozliczenie dofinasowania.
Do e-wniosku należy dołączyć skan orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oraz pobrać załączniki, wypełnić, a następnie w formie również skanu dołączyć do składanego wniosku poprzez platformę SOW.
Wnioskodawcy, którzy nie posiadają podpisu elektronicznego, a chcieliby złożyć wniosek o dofinansowanie w formie elektronicznej w systemie SOW winny zapoznać się z instrukcją utworzenia profilu zaufanego ogólnie dostępną na stronach internetowych.
Jednocześnie zaznaczamy, iż nadal istnieje możliwość składania wniosków o dofinansowanie do Modułu I i Modułu II w formie tradycyjnej (drukowanej). Zmianie uległy jedynie wzory wniosków, które zostały ujednolicony do wersji elektronicznej.
Termin naboru wniosków na Moduł I trwa:
w formie drukowanej i elektronicznej: od dnia 01.03.2022 r. do 31.08.2022 r.
Termin naboru wniosków na Moduł II na semestr letni 2021/2022 trwa:
w formie drukowanej i elektronicznej: od dnia 01.03.2022 r. do 31.03.2022 r.
Termin naboru wniosków na Moduł II na semestr zimowy 2022/2023 trwa:
w formie drukowanej i elektronicznej: od dnia 01.09.2022 r. do 10.10.2022 r.
Wnioski o dofinansowanie można składać w formie elektronicznej w systemie SOW (https://sow.pfron.org.pl) już od dnia 1 marca 2022 r.
Szczegółowe informacje dotyczące programu "Aktywny Samorząd" można znaleźć na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku - http://www.pcpr.plock.pl w zakładce Programy PFRON - Aktywny Samorząd jak również w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku, ul. Bielska 57 A, 09-400 Płock, pok. nr 4, lub pod numerem telefonu 242676844.
01.03.2022
Szanowni Państwo,
zwracam się ponownie z prośbą o podjęcie ścisłej współpracy ze służbami wojewody w celu identyfikacji podmiotów prowadzących bez zezwolenia placówki zapewniające całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub w podeszłym wieku...
Treść informacji (PDF - 82 KB)
27.01.2022
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku informuje, iż Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął "Kierunki działań i warunki brzegowe obowiązujące realizatorów "Programu wyrównywania różnic między regionami III" w 2022 roku.
Przypominamy, że wnioski dotyczące obszarów B, C, D, F i G Programu przyjmowane będą w terminie do 31.01.2022 r.
Wszystkie szczegóły Programu znajdą Państwo w zakładce: Programy PFRON.
12.01.2022
Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie Świadczenie wychowawcze 500+.
12.01.2022
W związku z możliwością składania wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON na 2022 rok za pośrednictwem e-usługi System Obsługi Wsparcia, wnioski na 2022 rok mogą ulec zmianie. Prosimy o śledzenie informacji umieszczanych na naszej stronie internetowej od dnia 01.01.2022 r.
31.12.2021
System SOW umożliwia osobom z niepełnosprawnością i podmiotom działającym na ich rzecz aplikowanie o dofinansowanie ze środków PFRON. Cały proces weryfikacji będzie odbywał się w systemie. System SOW ułatwia załatwienie sprawy drogą elektroniczną na każdym etapie. W szczególności wnioskodawca ma możliwość:
Link do strony: sow.pfron.org.pl
Przydatne linki i filmiki:
Materiał informacyjny dla osób, które chcą się ubiegać o dofinansowanie ze środków PFRON
Rejestracja konta Wnioskodawcy
Wszystkie informacje dostępne na stronie pfron.org.pl.
31.12.2021
Zgodnie z § 36 ust. 1 pkt 3 umowy nr RPMA.09.01.00-14-c063/19-00 z dnia 23.08.2019 r. o dofinansowanie projektu pt. "Partnerstwo dla sukcesu społeczno - zawodowego mieszkańców powiatu płockiego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku (Partner Wiodący Projektu) informuje o realizacji projektów w ramach Osi Priorytetowej VIII Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 na terenie powiatu płockiego w 2022 roku:
Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej
plock.praca.gov.pl
09.12.2021
Informujemy, że w związku z realizacją umowy nr RPMA.09.01.00-14-c063/19 z dnia 23.08.2019 r. o dofinansowanie projektu pt. "Partnerstwo dla sukcesu społeczno - zawodowego mieszkańców powiatu płockiego", Oś priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 Aktywizacja społeczno - zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku (Partner Wiodący w Projekcie) wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bielsku (Partner nr 1 w Projekcie) oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bulkowie (Partner nr 2 w Projekcie) w okresie od dnia 03.01.2022 r. do dnia 31.01.2022 r. planuje przeprowadzenie rekrutacji uczestników do III edycji projektu...
więcej informacji (DOC - 52 KB)
08.12.2021
Ze względu na dostępne środki finansowe na 2021 rok w ramach dofinansowania do uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych prosimy o składanie stosownych wniosków celem otrzymania dofinansowania.
Przyznane dofinansowanie należy wykorzystać do dnia 31.12.2021 r.
23.11.2021
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż rusza nabór wniosków dotyczących zadania "Dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych" realizowanego w roku 2022 r.
Wnioski prosimy składać w terminie od 10 listopada 2021r. do dnia 30 listopada 2021 r.
16.11.2021
W związku z realizacją zadania nr 6 w II edycji Projektu pt.: „Partnerstwo dla sukcesu społeczno-zawodowego mieszkańców powiatu płockiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, dla uczestników i uczestniczek projektu zostały zorganizowane Warsztaty z autoprezentacji. Ze względu na stan epidemii wywołany zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej warsztaty zostały podzielone na trzy tury dla danej grupy uczestników projektu:
I tura odbyła się w dniach 02-03.11.2021 r. dla osób przebywających w pieczy zastępczej lub opuszczających pieczę zastępczą w wieku 15-25 lat,
II tura miała miejsce w dniach 04-05.11.2021 r. dla osób z niepełnosprawnością,
a III turę przeprowadzono w terminie 09-10.11.2021 r. dla osób w wieku aktywności zawodowej korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie.
Celem warsztatów było:
Program warsztatów obejmował w szczególności:
Warsztaty zostały zorganizowane w Ośrodku Rekreacyjno-Szkoleniowym w Cierszewie przez podmiot ekonomii społecznej: Fundację Wrzos z Jamielnika (Lidzbark). Fundacja zapewniła wykwalifikowanych specjalistów, którzy przeprowadzili warsztaty stosując następujące metody pracy: wykład, dyskusję, ćwiczenia grupowe i indywidualne, prezentację trenerską itp. Ponadto uczestnikom zapewniono sale szkoleniowe i wyżywienie-catering.
W ramach warsztatów zorganizowano również transport, ubezpieczenie i materiały szkoleniowe: teczkę z notatnikiem, długopis i pendrive, oznaczone logo Europejskiego Funduszu Społecznego.
Podczas realizacji zadania zastosowano się do określonych ograniczeń, nakazów i zakazów zgodnie z przepisami prawa, w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
16.11.2021
W związku z realizacją zadania nr 3 Projektu pt. „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnością w powiecie płockim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, dla 100 uczestników projektu z 20 opiekunami z 6 warsztatów terapii zajęciowej (skrót: WTZ), działających na terenie powiatu płockiego, we wrześniu 2021 roku zorganizowano Warsztaty z zakresu komunikacji i autoprezentacji. Warsztaty odbyły się w Ośrodku Rekreacyjno- Szkoleniowym w Cierszewie na terenie gminy Brudzeń Duży.
Przeprowadzono łącznie 216 godzin warsztatów podczas trzech tur wyjazdowych.
I tura odbyła się w dniach 15-17.09.2021 r. dla 11 uczestników z WTZ przy Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, 15 uczestników z WTZ przy Spółdzielni Socjalnej Osób Prawnych „Centrum Usług Środowiskowych” w Mirosławiu i 5 uczestników z WTZ Stowarzyszenia Akademia Praktyki i Innowacji w Męczeninie, w II turze w dniach 20-22.09.2021 udział wzięło 15 uczestników z WTZ Fundacji Panaceum w Koszelewie i 15 uczestników z WTZ Fundacji Panaceum w Machcinie, a w III turze w terminie 22-24.09.2021 r. w warsztatach udział wzięło 39 uczestników z WTZ przy Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie.
Celem warsztatów było umożliwienie uczestnikom lepszego poznania siebie i swoich możliwości. Zakres tematyczny warsztatów obejmował:
Warsztaty zorganizowała Firma Usługowo-Handlowa Izabela Jeziorowska Ośrodek Rekreacyjno- Szkoleniowy Cierszewo z gminy Brudzeń Duży, która oprócz zorganizowania profesjonalnych specjalistów prowadzących warsztaty, zapewniła także noclegi, wyżywienie, sale szkoleniowe, transport i ubezpieczenie dla uczestników projektu.
Podczas realizacji zadania zastosowano się do określonych ograniczeń, nakazów i zakazów zgodnie z przepisami prawa, w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
30.09.2021
W związku z realizacją zadania nr 2 i nr 7 Projektu pt. "Aktywizacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnością w powiecie płockim" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, dla 100 uczestników projektu z 6 warsztatów terapii zajęciowej (skrót: WTZ) działających na terenie powiatu płockiego w miesiącach czerwiec-sierpień 2021 roku przeprowadzono Warsztaty aktywizacyjno-motywacyjne i Warsztaty z zakresu podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społecznych. Podczas realizacji zadania zastosowano się do określonych ograniczeń, nakazów i zakazów zgodnie z przepisami prawa, w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Przeprowadzono 72 godziny Warsztatów aktywizacyjno-motywacyjnych w celu aktywizacji i motywacji uczestników, co umożliwi im poprawę sytuacji życiowej, w tym wejście na rynek pracy. Ramowy program warsztatów dotyczył w szczególności:
Warsztaty z zakresu podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społecznych również obejmowały 72 godziny i zostały przeprowadzone w celu podniesienia kompetencji życiowych uczestników, w tym przygotowania ich i umożliwienia im wejścia na rynek pracy oraz podwyższenia poziomu funkcjonowania społecznego uczestników, podnoszenia ich samooceny i obniżania lęku społecznego wynikającego z sytuacji życiowej w jakiej się znajdują, tj. niepełnosprawności. Ramowy program warsztatów dotyczył w szczególności:
W warsztatach udział wzięło:
Warsztaty zorganizowała Spółdzielnia Socjalna Osób Prawnych "Centrum Usług Środowiskowych" w Drobinie, która oprócz profesjonalnego przeprowadzenia warsztatów, zapewniła także catering dla uczestników podczas zajęć.
30.08.2021
Załóż w banku swój osobisty rachunek. Dzięki temu, co miesišc, otrzymasz na ten rachunek swoje świadczenie z ZUS - bezpiecznie i zawsze na czas.
Ubankuj seniora!
Nie wyobrażamy sobie dzisiejszego świata bez nowych technologii. Obecnie już nawet przedszkolaki potrafią obsługiwać smartfona czy włączyć bajkę na YouTube. A co z osobami starszymi, które nie zawsze nadążają za postępem technologicznym? No właśnie - w takich sytuacjach to młode pokolenie powinno wziąć sprawy w swoje ręce.
Do wirtualnego biura jeden krok.
Zdalne prowadzenie biznesu jest dziś możliwe. Pandemia koronawirusa pokazała, że czasami nie jest to wybór, lecz konieczność. Warto więc zadbać o swoje wirtualne biuro.
Prosto na rachunek...w banku
Tradycyjne urzędy, w których trzeba czekać w kolejkach i w których traci się czas i energię, odchodzą powoli do lamusa. E-usługi są dostępne na każdym kroku i dla każdego - również w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Elektronicznie można też otrzymywać z ZUS świadczenia - wystarczy założyć konto w banku i zmienić sposób wypłaty zasiłku, emerytury czy renty.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie https://www.zus.pl/o-zus/o-nas/kampania-bezpieczny-zdrowy-bezgotowkowy-.
29.07.2021
Szanowni Państwo,
zwracam sie do Panącej osób, które z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności wymagają pomocy w formie usług świadczonych przez całą dobę.
Działalnością taką zajmuja się:...
Pełna treść apelu (PDF - 707 KB)
19.08.2021
W związku z realizacją zadania nr 2 w II edycji Projektu pt.: "Partnerstwo dla sukcesu społeczno-zawodowego mieszkańców powiatu płockiego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, dla łącznie 45 uczestników i uczestniczek projektu zostały zorganizowane Warsztaty z zakresu kształtowania aktywnej i odpowiedzialnej postawy życiowej oraz treningu ekonomicznego. Ze względu na stan epidemii wywołany zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej warsztaty zostały podzielone na trzy tury - każda dla danej grupy uczestników projektu.
I tura odbyła się w dniach 20-21.07.2021 r. dla osób przebywających w pieczy zastępczej lub opuszczających pieczę zastępczą, II tura miała miejsce w dniach 22-23.07.2021 r. dla osób z niepełnosprawnością a III turę przeprowadzono w terminie 26-27.07.2021 r. dla osób korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku i osób korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie. Celem Warsztatów z zakresu kształtowania aktywnej i odpowiedzialnej postawy życiowej oraz treningu ekonomicznego była:
Program warsztatów obejmował w szczególności:
Warsztaty przeprowadzili wykwalifikowani specjaliści zapewnieni przez firmę GRUPA CSW DELTA Sp. z o.o. z Ostrowca Świętokrzyskiego, stosując następujące metody pracy: wykład, dyskusję, ćwiczenia grupowe i indywidualne, prezentację trenerską itp. Sale szkoleniowe i wyżywienie zapewnił podmiot ekonomii społecznej Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego z Płocka na terenie i przy współpracy Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Płocku.
W ramach warsztatów uczestnikom i uczestniczkom z opiekunami zapewniono także transport, ubezpieczenie i materiały szkoleniowe oznaczone logo Funduszy Europejskich, na które składała się teczka z notatnikiem, długopis i pendrive.
Podczas realizacji zadania zastosowano się do określonych ograniczeń, nakazów i zakazów zgodnie z przepisami prawa, w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
29.07.2021
Załóż w banku swój osobisty rachunek. Dzięki temu, co miesišc, otrzymasz na ten rachunek swoje świadczenie z ZUS - bezpiecznie i zawsze na czas.
Ubankuj seniora!
Nie wyobrażamy sobie dzisiejszego świata bez nowych technologii. Obecnie już nawet przedszkolaki potrafią obsługiwać smartfona czy włączyć bajkę na YouTube. A co z osobami starszymi, które nie zawsze nadążają za postępem technologicznym? No właśnie - w takich sytuacjach to młode pokolenie powinno wziąć sprawy w swoje ręce.
Do wirtualnego biura jeden krok.
Zdalne prowadzenie biznesu jest dziś możliwe. Pandemia koronawirusa pokazała, że czasami nie jest to wybór, lecz konieczność. Warto więc zadbać o swoje wirtualne biuro.
Prosto na rachunek...w banku
Tradycyjne urzędy, w których trzeba czekać w kolejkach i w których traci się czas i energię, odchodzą powoli do lamusa. E-usługi są dostępne na każdym kroku i dla każdego - również w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Elektronicznie można też otrzymywać z ZUS świadczenia - wystarczy założyć konto w banku i zmienić sposób wypłaty zasiłku, emerytury czy renty.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie https://www.zus.pl/o-zus/o-nas/kampania-bezpieczny-zdrowy-bezgotowkowy-.
27.07.2021
W związku z realizacją zadania nr 2 i zadania nr 6 w I edycji Projektu pt.: "Partnerstwo dla sukcesu społeczno-zawodowego mieszkańców powiatu płockiego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, dla łącznie 39 uczestników i uczestniczek projektu zostały zorganizowane Warsztaty z zakresu kształtowania aktywnej i odpowiedzialnej postawy życiowej oraz treningu ekonomicznego i Warsztaty z autoprezentacji. Ze względu na stan epidemii wywołany zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej warsztaty zostały podzielone na dwie części, w których zorganizowano po trzy tury dla danej grupy uczestników projektu.
Część I dotyczyła Warsztatów z zakresu kształtowania aktywnej i odpowiedzialnej postawy życiowej oraz treningu ekonomicznego. I tura odbyła się w dniach 22-23.06.2021 r. dla 15 osób przebywających w pieczy zastępczej lub opuszczających pieczę zastępczą, II tura miała miejsce w dniach 24-25.06.2021 r. dla 10 osób z niepełnosprawnością a III turę przeprowadzono w terminie 29-30.06.2021 r. dla 6 osób korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku i 8 osób korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie.
Celem Warsztatów z zakresu kształtowania aktywnej i odpowiedzialnej postawy życiowej oraz treningu ekonomicznego była:
Program warsztatów obejmował w szczególności:
Część II dotyczyła Warsztatów z zakresu autoprezentacji. I tura odbyła się w dniach 05-06.07.2021 r. dla 15 osób przebywających w pieczy zastępczej lub opuszczających pieczę zastępczą, II tura miała miejsce w terminie 07-08.07.2021 r. dla 10 osób z niepełnosprawnością, a III turę przeprowadzono w dniach 12-13.07.2021 r. dla 6 osób korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku i 8 osób korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie.
Celem warsztatów było:
Program warsztatów obejmował w szczególności:
Warsztaty przeprowadzili wykwalifikowani specjaliści zapewnieni przez firmę RECON Paweł Jabłoński z Płocka, stosując następujące metody pracy: wykład, dyskusję, ćwiczenia grupowe i indywidualne, prezentację trenerską itp.
Sale szkoleniowe i wyżywienie zapewnił podmiot ekonomii społecznej Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego z Płocka na terenie i przy współpracy Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Płocku.
W ramach warsztatów uczestnikom i uczestniczkom z opiekunami zapewniono także transport, ubezpieczenie i materiały szkoleniowe dla uczestników i uczestniczek projektu oznaczone logo Funduszy Europejskich, na które składała się teczka z notatnikiem, długopis i pendrive.
Podczas realizacji zadania zastosowano się do określonych ograniczeń, nakazów i zakazów zgodnie z przepisami prawa, w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
15.07.2021
Plakat Dobry Start 300 dla ucznia. (PNG - 190 KB)
Plakat Dobry Start 300 dla ucznia. (PPTX - 378 KB)
02.07.2021
W związku z realizacją zadania nr 6 Projektu pt. „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnością w powiecie płockim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w dniu 28 maja 2021 r. dla 100 uczestników projektu z 6 warsztatów terapii zajęciowej (skrót: WTZ) działających na terenie powiatu płockiego wraz z 20 opiekunami odbyło się Działanie integracyjne w Kinie Helios w Płocku.
Podczas realizacji zadania zastosowano się do określonych ograniczeń, nakazów i zakazów zgodnie z przepisami prawa, w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
W ramach Działania integracyjnego dla uczestników projektu oraz ich opiekunów zorganizowano seans filmowy: pt.: „Tajemniczy ogród” w reż. Marc Munden oraz transport.
W działaniu integracyjnym brali udział:
Działanie integracyjne miało na celu:
Zdjęcia z działania integracyjnego w galerii EFS.
31.05.2021
Informacja z realizacji "Powiatowego Programu działania na rzecz osób niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji społecznej i przestrzegania praw osób niepełnosprawnych w powiecie płockim na lata 2020 - 2025" posłuży do zebrania danych celem oceny skuteczności i efektywności realizowanych zadań oraz oszacowania postępu i skutków w ramach wyżej wspomnianego Programu.
Ocena realizacji Programu będzie dokonywana przez Radę Powiatu Płockiego po uprzedniej konsultacji z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych.
Zebrane informacje posłużą również do uwzględnienia ujawnionych nowych okoliczności i problemów, których nie można było przewidzieć i zaplanować podczas opracowywania programu i które należy wziąć pod uwagę w trakcie jego trwania.
Ocena realizacji Programu będzie dokonywana przez Radę Powiatu Płockiego po uprzedniej konsultacji z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych.
W związku z powyższym prosimy o terminowe, rzetelne i skrupulatne udzielenie odpowiedzi na niżej zadane pytania.
Wypełniony formularz prosimy o odesłanie na adres Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku.pcpr@pcpr.plock.pl
29.04.2021
Szanowni Państwo
Apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na sytuację dzieci, które mogą doświadczać przemocy w rodzinie. Pamiętajmy, że nawet w normalnych warunkach mają one dużo mniejsze możliwości (lub żadnych) dotarcia do źródła pomocy.
Pandemia, która wymusza izolację, zamknięcie w czterech ścianach i brak bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym skazuje dzieci na utratę możliwości sygnalizowania o zjawisku przemocy w rodzinie i otrzymania wsparcia z zewnątrz.
Jeszcze trudniej jest pomóc w sytuacji zaniedbania, którego z reguły żadne dziecko nie uświadamia sobie. A tymczasem, zaniedbanie to szczególna forma przemocy, która polega na braku właściwej opieki ze strony dorosłych, w tym niezaspakajaniu potrzeb fizycznych i emocjonalnych dziecka.
Bez wątpienia sytuacja pandemiczna będzie prowadzić do nasilenia zjawiska przemocy w rodzinie, której dodatkowym źródłem staje się bezradność i bezsilność wobec zaistniałej sytuacji. Takich konsekwencji można się spodziewać w związku z towarzyszącymi pandemii emocjami, jak niepewność co do bliższej i dalszej przyszłości, a także strach o życie, zdrowie i kondycję finansową.
Apelujemy, żeby nie ignorować żadnych symptomów mogących rodzić podejrzenie o stosowanie przemocy wobec dzieci. Należy każdorazowo reagować i podejmować działania w ramach własnych kompetencji lub zgłaszać podejrzenia do właściwych instytucji.
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 572 § 1 kpc: każdy, komu znane jest zdarzenie uzasadniające wszczęcie postępowania z urzędu obowiązany jest zawiadomić o nim sąd opiekuńczy. Szczególnie obowiązek ten ciąży na organach samorządu i administracji rządowej, organach policji, pomocy społecznej i placówkach oświatowych.
Dla zwiększenia oddziaływań antyprzemocowych niezbędna jest też współpraca wszystkich służb odpowiedzialnych za realizację zadań w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pozostaje w gotowości do współpracy i pomocy przy podejmowaniu działań we wszystkich sprawach dotyczących ochrony dzieci przed przemocą.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku
Dział Pomocy Rodzinie i Interwencji Kryzysowej
Zespół ds. Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa Specjalistycznego
tel. 24 267-68-29
Osobisty rachunek bankowy to coraz powszechniejsze udogodnienie. Dzięki niemu w szybki i wygodny sposób można otrzymać świadczenie, zapłacić za rachunki czy zrobić zakupy. Dodatkowo te elektroniczne narzędzia zapewniają bezpieczeństwo finansowe, osobiste i zdrowotne, co jest szczególnie ważne właśnie teraz - w czasie pandemii.
Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenie na konto i bądź bezpieczny.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie ZUS.
03.03.2021
Zgodnie z § 36 ust. 1 pkt 2 umowy nr RPMA.09.01.00-14-c063/19-00 z dnia 23.08.2019 r. o dofinansowanie Projektu pn. "Partnerstwo dla sukcesu społeczno - zawodowego mieszkańców powiatu płockiego", w związku z uruchomieniem od dnia 02.01.2021 r. rekrutacji uczestników do Projektu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku informuje, iż na chwilę obecną nie uzyskało informacji o zaplanowanych do realizacji w 2021 r. projektów w ramach Osi Priorytetowej VIII RPO WM 2014-2020 skierowanych do mieszkańców powiatu płockiego.
21.12.2020
Projekt jest skierowany do osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu i wymagają przekwalifikowania, a także do osób, które nigdy nie pracowały, a chcą zdobyć zawód i podjąć pracę dostosowaną do ich możliwści zdrowotnych. Trzymodułowa rehabilitacja kompleksowa (moduł zawodowy, moduł medyczny, moduł psychospołeczny) odbywa się w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej w Grębiszewie. Długość pobytu w Ośrodku jest uzależniona od czasu trwania kursu zawodowego jaki uczestnik wybierze wraz z doradcą zawodowy (ok. 6 miesięcy). Projekt dla uczestników jest bezpłatny.
Rekrutacja odbywa się poprzez PFRON - należy zadzwonić na numer 22 50 55 600 lub napisać ork@pfron.org.pl lub awejman@pfron.org.pl
Więcej informacji znajda Państwo na stronie PFRON.
30.07.2020
Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Janiny Czaplickiej w Płocku zaprasza do korzystania z Telefonu Zaufania dla Seniorów, który przeznaczony jest dla osób starszych, samotnych, potrzebujących wsparcia w chorobie, pomocy w trudnej sytuacji życiowej.
Telefon Zaufania czynny jest od 1 lipca w godzinach:
ZADZWOŃ POD NUMER: 661-407-727
02.07.2020
25.05.2020
Archiwum aktualności - 2021 r.
Archiwum aktualności - 2020 r.
Archiwum aktualności - 2019 r.
Archiwum aktualności - 2018 r.
Archiwum aktualności - 2017 r.
Archiwum aktualności - 2016 r.
Archiwum aktualności - 2015 r.
Archiwum aktualności - 2014 r.
Archiwum aktualności - 2013 r.