Piątek, 27 stycznia 2023 r. Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Przejdź do treści

Baner powitalny
Baner Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Szukaj w serwisie

Archiwum aktualności - 2011 r.

Wyróżnienie dla PCPR w Płocku

Wersja tekstowa wyróżnienia dla PCPR w Płocku (DOC - 10 KB)

29.11.2011


Turnus rehabilitacyjno-rekreacyjno-turystyczny w Krynicy Zdrój

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie w dniach 15-25 października uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjno-rekreacyjno-turystycznym w Krynicy Zdrój.

Stowarzyszenie „Bezpieczna Przystań” w partnerstwie z Domem Pomocy Społecznej w Koszelewie w ramach projektu „Wyjazd po zdrowie” zorganizowali turnus rehabilitacyjno - turystyczno - rekreacyjny do ośrodka „Nowy Dom Zdrojowy” w Krynicy Zdrój. Wzięło w nim udział 30 uczestników - było to osoby niepełnosprawne - mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie. Projekt był współfinansowany z Budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 53.995 zł.

W ramach turnusu mieszkańcy zapewnione mieli zabiegi rehabilitacyjne oraz relaksująco - odprężające oferowane przez ośrodek. Jedną z atrakcji pobytu była wycieczka na Słowację - uczestnicy zobaczyli m.in. Tatry Wysokie. Podczas przejazdu bryczkami mieszkańcy mieli okazję zwiedzić Krynicę i piękne okolice. Bliskie położenie "Nowego Domu Zdrojowego" przy "Pijalni Głównej", która znajduje się w centralnym punkcie Deptaku dało możliwość skosztować wód mineralnych w bajkowym otoczeniu bujnej, tropikalnej roślinności.

9 listopada 2011 roku w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie odbyła się PREZENTACJA MULTIMEDIALNA zdjęć wykonanych podczas pobytu w Krynicy Zdrój.

14.11.2011


Powiat Płocki - Samorząd Równych Szans!

Działania podejmowane przez PCPR w Płocku na rzecz osób niepełnosprawnych zostały zauważone i docenione - Powiat Płocki został uhonorowany tytułem „Samorząd Równych Szans 2011” przyznanym przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego dla Niewidomych i Słabowidzących z Krakowa.

Więcej informacji o przyznaniu tytułu „Samorząd Równych Szans 2011” Powiatowi Płockiemu

03.11.2011


Przystąpienie do Porozumienia Niebieska Linia

W październiku 2011 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku przystąpiło do Porozumienia NIEBIESKA LINIA i przyjęło zapisy Polskiej Deklaracji w Sprawie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie zobowiązując się tym samym wraz ze swoimi pracownikami działać na rzecz osób dotkniętych przemocą domową.

Treść deklaracji przystąpienia do Porozumienia Niebieska Linia (PDF - 35 KB)

02.11.2011


Podziękowania dla Starosty Płockiego oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku od Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego Pana Krzysztofa Strzałkowskiego

Treść podziękowań dla Starosty Płockiego i PCPR w Płocku (PDF - 264 KB)

24.06.2011


Uruchomiono Mapę Projektów EFS

Zapraszamy do korzystania z nowego narzędzia Mapa Projektów EFS. Jest to internetowa baza zawierająca informację o wszystkich realizowanych aktualnie projektach dofinansowywanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dzięki Mapie Projektów EFS znalezienie projektu "dla siebie" będzie teraz o wiele prostsze. Mapa została utworzona w celu ułatwienia wszystkim zainteresowanym osobom i instytucjom poszukiwania konkretnych informacji o działaniach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest to jedyne takie miejsce, w którym zebrane są informacje o wszystkich realizowanych w danym momencie projektach. Mapa Projektów EFS jest wyszukiwarką, w której po zaznaczeniu odpowiednich kryteriów wszystkie zainteresowane osoby będą mogły znaleźć odpowiedni dla siebie projekt, np.: szkolenie, przedszkole dla dziecka, kierunek studiów - wspierane ze środków EFS.

Zachęcamy do odwiedzenia: www.projekty.efs.gov.pl

Żródło: www.efs.gov.pl

16.02.2011

Serwis Starostwa Powiatowego w Płocku     Biuletyn Informacji Publicznej PCPR w Płocku     Serwis PFRON Serwis Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku Serwis Mazwieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Serwis Fundusze Europejskie

Dodaj do ulubionych

Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***   
Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***