Piątek, 27 stycznia 2023 r. Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Przejdź do treści

Baner powitalny
Baner Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Szukaj w serwisie

Warsztaty podstawowych kompetencji społecznych dla osób niepełnosprawnych

W ramach projektu pn.: „Aktywna integracja w powiecie płockim” w dniach 29-30 września 2012 r. zorganizowano dla 68 osób, niepełnosprawnych uczestników projektu oraz ich opiekunów, wyjazd połączony z warsztatem podstawowych kompetencji społecznych. Warsztat odbył się w Hotelu „Monet” w Łysomicach koło Torunia.

Zajęcia poprowadził doświadczony pedagog i psycholog, a ich celem było:

Zajęcia zostały poprowadzone w profesjonalny i nowatorski sposób przy aktywnym uczestnictwie osób niepełnosprawnych. Pierwszy dzień warsztatów został zakończony uroczystą kolacją integracyjną połączoną z zabawą taneczną. Pomimo napiętego harmonogramu zajęć znalazł się również czas na rekreację. Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z zaplecza rekreacyjnego oferowanego przez ośrodek: basenu, kręgli oraz bilarda.

Ponadto, w trakcie dwudniowego wyjazdu organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje, które dostarczyły wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Pierwszego dnia wyjazdu uczestnicy mieli okazję poznać tajemnice toruńskiej starówki oraz wybrać się w podróż kosmiczną podczas wycieczki do planetarium. Drugiego dnia beneficjenci wzięli udział w żywej lekcji historii podczas zwiedzana Zamku w Golubiu połączonego z wystrzałami salw armatnich i poczęstunkiem miodem pitnym. Wyjazd zakończył uroczysty staropolski obiad w klimatycznej restauracji zamkowej.

W trakcie wyjazdu cały czas dostępni byli trenerzy prowadzający warsztaty, dzięki czemu osoby niepełnosprawne miały okazję skorzystać z indywidualnych porad i rozmów. Warsztaty sprawiły, że w uczestnikach wzrosła samoocena i poczucie własnej wartości, a dzięki wskazówkom specjalistów zostali zmotywowani do większej samodzielności w działaniu oraz aktywności w życiu społecznym i zawodowym.

Zdjęcia z warsztatów w galerii EFS.

19.11.2012

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 7.1 Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie „Aktywna integracja w powiecie płockim”
Serwis Starostwa Powiatowego w Płocku     Biuletyn Informacji Publicznej PCPR w Płocku     Serwis PFRON Serwis Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku Serwis Mazwieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Serwis Fundusze Europejskie

Dodaj do ulubionych

Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***   
Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***