Poniedziałek, 8 marca 2021 r. Imieniny Beaty, Wincentego, Jana
Szukaj w serwisie
Wniosek o wydanie orzeczenia powinien zawierać: imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia, adres zamieszkania, numer PESEL, imię i nazwisko opiekuna prawnego, jego adres zamieszkania oraz PESEL, cel uzyskania orzeczenia, określenie sytuacji społecznej, zawodowej, informacje o tym, czy wnioskodawca ubiegał się poprzednio o ustalenie niepełnosprawności i czy pobierał świadczenia z ubezpieczenia społecznego, podpis opiekuna prawnego.
Wymagane druki do wypełnienia otrzymuje się na miejscu, w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności w Płocku, Rejonowych Ośrodkach Pomocy Społecznej w Płocku oraz wszystkich ośrodkach pomocy społecznej powiatu płockiego i sierpeckiego. Można je również uzyskać listownie lub ściągnąć ze strony internetowej - poniżej.
Posiadanie orzeczenia pozwala korzystać z następujących form pomocy, bądź uprawnień:
Odwołanie od orzeczenia Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności przysługuje do Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w terminie 14 dni od daty doręczenia. Odwołanie składa się za pośrednictwem Powiatowego Zespołu, który przekazuje je wraz z aktami do Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności.
Od orzeczenia wydanego przez Wojewódzki Zespół przysługuje odwołanie do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie, za pośrednictwem organu, który wydał orzeczenie tzn. Wojewódzkiego Zespołu.
25.03.2014