Sobota, 3 czerwca 2023 r. Imieniny Klotyldy, Leszka, Tamary

Przejdź do treści

Baner powitalny
Baner Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Szukaj w serwisie

DPS w Brwilnie

Dom Pomocy Społecznej w Brwilnie im. Błogosławionego Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Brwilnie

Brwilno, ul. Płocka 90

09-400 Płock

Skr. pocztowa 212

tel./fax: 24-366-25-80

e-mail: dpsbrwilno@dpsbrwilno.pl

Strona www: http://dpsbrwilno.pl

Dom Pomocy Społecznej w Brwilnie

Dyrektor

Joanna Maria Siemiątkowska

Zastępca Dyrektora ds. opiekuńczo-terapeutycznych

Adam Pawłowski

Dom przeznaczony dla

osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie.

Liczba miejsc statutowych

140

Charakterystyka obiektu

Obiekt wolnostojący, piętrowy, z użytkowym poddaszem wkomponowany w teren Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.

Mieszkańcy domu mogą korzystać z

kaplicy, gabinetów rehabilitacyjnych, pracowni terapii zajęciowych, pomieszczeń dziennego pobytu, zbioru bibliotecznego, aneksów wypoczynkowych.

Formy spędzania wolnego czasu oraz wydarzenia cykliczne

Zajęcia terapeutyczne, koło teatralne, pracownia rzeźby, wycieczki krajoznawcze na terenie kraju i Europy (Wielka Brytania, Litwa, Włochy, Węgry), wyjścia na koncerty Płockiej Orkiestry Symfonicznej, wycieczki do zoo, uczestnictwo w imprezach integracyjnych, coroczna impreza integracyjna - "Imieniny Domu", bale karnawałowe, maskowe oraz coroczne obchody świąt kościelnych zgodnie z kalendarzem świąt. Udział w licznych konkursach artystycznych na terenie całego kraju, w których mieszkańcy odnoszą sukcesy, m.in. na Biennale Sztuki naiwnej w Bydgoszczy i Ogólnopolskich Konkursach "Oto Ja". Prace ich prezentowane są w wielu galeriach sztuki profesjonalnej w całej Polsce m.in. Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie, Galerii "d'art.Naif" w Krakowie, Szczecinie i Łodzi.

W 2008 r. Uchwałą Rady Powiatu w Płocku nadano domowi imię Błogosławionego Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego dlatego te "Imieniny Domu" miały charakter szczególny, gdyż Dom gościł najważniejsze władze powiatu i kościelne m.in. biskupa, który odprawił Mszę Świętą, poświęcił i odsłonił tablicę upamiętniającą tę chwilę.

Zezwolenie na prowadzenie domu

Wojewoda Mazowiecki dnia 18.08.2008 r. wydał decyzją Nr 09/2008 zezwalającą na prowadzenie domu pomocy społecznej w Brwilnie. Zezwolenie zostało wydane na czas nieokreślony. Dom Pomocy Społecznej w Brwilnie został wpisany do Rejestru DPS-ów województwa mazowieckiego pod pozycją nr 78.

Historia jednostki

Dom Pomocy Społecznej w Brwilnie do 2000 r. mieścił się w zabytkowej budowli zwanej "Antoniówką", wzniesionej na szczycie wysokiej skarpy wiślanej we wsi Brwilno. Jest to piętrowy budynek w stylu zakopiańskim, zbudowany w latach 1926-192 r. Fundatorem budowli był płocki biskup Antoni Julian Nowowiejski, od którego pochodzi pierwotna nazwa "Antoniówka". Była to rezydencja letniskowa dla kleryków Seminarium Duchownego w Płocku. W roku 1962 przyjęto pierwszych mieszkańców do powstałego w tym budynku Zakładu dla upośledzonych mężczyzn. W 1997 roku rozpoczęto budowę nowego pawilonu mieszkalnego.

W 2001 roku mieszkańcy przeprowadzili się do nowego, spełniającego wszystkie standardy pawilonu mieszkalnego. Nowy budynek został wybudowany obok zabytkowego, drewnianego obiektu.

08.12.2021

Serwis Starostwa Powiatowego w Płocku     Biuletyn Informacji Publicznej PCPR w Płocku     Serwis PFRON Serwis Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku Serwis Mazwieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Serwis Fundusze Europejskie

Dodaj do ulubionych

Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***   
Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***