Poniedziałek, 20 marca 2023 r. Imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Przejdź do treści

Baner powitalny
Baner Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Szukaj w serwisie

DPS w Wyszogrodzie

Dom Pomocy Społecznej im. Jacka Kuronia w Wyszogrodzie

Gmina: Wyszogród

ul. Niepodległości 5a

09-450 Wyszogród

tel.: 24 267-85-20 do 27

fax.: 24 267-85-22

e-mail: dpswyszogrod@wyszogrod.naszdps.pl

Strona www: www.wyszogrod.naszdps.pl

Dom Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie

Dyrektor DPS

Ewa Smółka

Dom przeznaczony dla

osób przewlekle somatycznie chorych.

Liczba miejsc statutowych

34

Charakterystyka obiektu

Dom zlokalizowany jest w centrum niewielkiego miasteczka w odległości około 1 kilometra od trasy komunikacyjnej Płock - Warszawa. Położenie Domu jest wyjątkowo korzystne. Blisko jest do kościoła, Urzędu Gminy i Miasta, na pocztę, do banku, biblioteki. Po przeciwnej strome ulicy znajduje się market spożywczo-przemysłowy. Na zapleczu Domu rozpościera się teren rekreacyjny z fontanną, ławkami, altaną, miejscem do grillowania i spotkań przy ognisku. Dom stwarza mieszkańcom nie tylko dobre warunki do uczestnictwa w życiu społecznym i integracją ze środowiskiem lokalnym, ale również komfortowe warunki do wypoczynku, rekreacji i rehabilitacji ruchowej.

Dysponujemy pokojami 2, 3 i 4 osobowymi zapewniając mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, kameralną przestrzeń, wykwalifikowaną kadrę oraz miłą atmosferę.

Mieszkańcy domu mogą korzystać z

gabinetu rehabilitacyjnego, pomieszczeń do terapii zajęciowej, świetlicy z podręczną biblioteczką, aneksu wypoczynkowego, jadalni, pralni, pokoju gościnnego dla osób odwiedzających.

Formy spędzania wolnego czasu oraz wydarzenia cykliczne

zajęcia terapeutyczne, uczestnictwo w imprezach integracyjnych, warsztaty wyjazdowe, wizyty rodzin mieszkańców, uczestnictwo w życiu środowiska lokalnego, zajęcia rekreacyjno-sportowe, wycieczki, imprezy z okazji imienin mieszkańców, coroczne obchody świąt kościelnych oraz państwowych zgodnie z kalendarzem świąt, plenery malarsko-fotograficzne.

Zezwolenie na prowadzenie domu

Wojewoda Mazowiecki dnia 06.01.2010 r. wydał decyzją Nr 1/2010 zezwalającą na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej im. Jacka Kuronia w Wyszogrodzie. Zezwolenie zostało wydane na czas nieokreślony. Dom Pomocy Społecznej im. Jacka Kuronia w Wyszogrodzie został wpisany do Rejestru DPS-ów województwa mazowieckiego pod pozycją nr 73.

Historia jednostki

DPS w Wyszogrodzie jest „najmłodszym” Domem funkcjonującym na terenie powiatu płockiego, utworzony został w 1998 r.

08.12.2021

Serwis Starostwa Powiatowego w Płocku     Biuletyn Informacji Publicznej PCPR w Płocku     Serwis PFRON Serwis Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku Serwis Mazwieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Serwis Fundusze Europejskie

Dodaj do ulubionych

Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***   
Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***