Czwartek, 23 marca 2023 r. Imieniny Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Przejdź do treści

Baner powitalny
Baner Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Szukaj w serwisie

DPS w Zakrzewie

Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie

Logo DPS w Zakrzewie

Gmina: Mała Wieś

Zakrzewo Kościelne 14, 09-460 Mała Wieś

tel./fax: 24 231-41-47

e-mail: zakrzewo@domypomocy.pl

Strona www: www.zakrzewo.domypomocy.pl

Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie

Dyrektor DPS

Iwona Paradowska-Olkowska

Dom przeznaczony dla

osób przewlekle psychicznie chorych.

Liczba miejsc statutowych

84

Charakterystyka obiektu

Obiekty Domu zlokalizowane są we wsi położonej w niewielkiej odległości od trasy nr 62 pomiędzy Płockiem i Wyszogrodem. Oddalenie od głównych szlaków komunikacyjnych sprzyja bezpiecznemu poruszaniu się po lokalnych drogach. Przy Domu Pomocy Społecznej zlokalizowany jest przystanek autobusowy. Dom dysponuje pojazdami przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych.

Mieszkańcy domu mogą korzystać z

kaplicy, gabinetu fryzjerskiego, gabinetu rehabilitacyjnego, pracowni terapii zajęciowej, świetlicy z biblioteką, aneksów wypoczynkowych, 38 pokojów mieszkalnych 1, 2 i 3 osobowych, pralni.

Formy spędzania wolnego czasu oraz wydarzenia cykliczne

Zajęcia terapeutyczne, koła zainteresowań, festiwale, cyklicznie: turniej warcabowy, Letnia Olimpiada Sportowa, Dzień Humoru i Satyry, Biwak z Humorem, zabawy karnawałowe, imprezy z okazji imienin mieszkańców.

Współpraca z lokalnymi instytucjami

Od pierwszych chwil funkcjonowania Dom zabiegał o integrację ze środowiskiem lokalnym, której przejawem było świadczenie różnego rodzaju drobnych, ale ważnych usług dla okolicznych mieszkańców i funkcjonujących w okolicy placówek. Od 1991 roku DPS przygotowuje posiłki dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Podgórzu, umożliwia skorzystanie z telefonu w ważnych sprawach, udziela pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas imprez integracyjnych mieszkańcy DPS-u poznają sąsiadów oraz osoby niepełnosprawne zamieszkałe w okolicznych miejscowościach. Do kalendarza wydarzeń DPS-u na stałe wpisały się Dni Humoru i Satyry - imprezy integracyjne o charakterze przeglądu twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, organizowane od 1994 roku, biwaki, rajdy.

Dom utrzymuje stałe kontakty z placówkami pomocy społecznej i rehabilitacji zlokalizowanymi na terenie powiatu płockiego, województwa mazowieckiego i całego kraju. Dom na stałe współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Płocku i jego jednostkami organizacyjnymi oraz Urzędami Gmin Mała Wieś, Bodzanów i Wyszogród.

Ważnym partnerem działań Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie jest Stowarzyszenie Pomocowe w Zakrzewie Bliżej Siebie. Działania Domu przyczyniają się do rozwoju zainteresowań i talentów osób niepełnosprawnych oraz ich integracji ze społecznością ludzi zdrowych.

Zezwolenie na prowadzenie domu

Wojewoda Mazowiecki dnia 28.11.2008 r. wydał decyzją Nr 15/2008 zezwalającą na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Zezwolenie zostało wydane na czas nieokreślony. Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie został wpisany do Rejestru DPS-ów województwa mazowieckiego pod pozycją nr 76.

Historia jednostki

Jednostka funkcjonuje od 1991 r., kiedy to DPS w Zakrzewie pełnił rolę filii DPS Nowe Miszewo. Od roku 1994 dom jest samodzielną placówką.

15 kwietnia 1994 – w rocznicę powstania Domu po raz pierwszy zorganizowany został Dzień Humoru i Satyry – przegląd twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych.

W 1995 roku utworzony został i rozpoczął działalność Warsztat Terapii Zajęciowej, do którego uczęszczają mieszkańcy Domu oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

1998 r. - rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej określa wymagany w domach pomocy społecznej standard usług i nakłada obowiązek przygotowania programów naprawczych dla placówek, które go nie posiadają. Zespół roboczy, pod kierunkiem Dyrektora Domu przygotowuje Program Naprawczy.

Lata 1998 – 2008 – trwają prace nad spełnieniem wymogów standardu usług bytowych w placówce.

08.12.2021

Serwis Starostwa Powiatowego w Płocku     Biuletyn Informacji Publicznej PCPR w Płocku     Serwis PFRON Serwis Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku Serwis Mazwieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Serwis Fundusze Europejskie

Dodaj do ulubionych

Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***   
Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***    Wolne Miejsca w Domach Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego. Prosimy o kontakt tel. 24 267 68 36.   ***