Warsztaty z zakresu autoprezentacji w ramach II edycji Projektu pt. „Partnerstwo dla sukcesu społeczno-zawodowego mieszkańców powiatu płockiego”
W związku z realizacją zadania nr 6 w II edycji Projektu pt.: „Partnerstwo dla sukcesu społeczno-zawodowego mieszkańców powiatu płockiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, dla uczestników i uczestniczek projektu zostały zorganizowane Warsztaty z autoprezentacji. Ze względu na stan epidemii wywołany zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej warsztaty zostały podzielone na trzy tury dla danej grupy uczestników projektu:
I tura odbyła się w dniach 02-03.11.2021 r. dla osób przebywających w pieczy zastępczej lub opuszczających pieczę zastępczą w wieku 15-25 lat,
II tura miała miejsce w dniach 04-05.11.2021 r. dla osób z niepełnosprawnością,
a III turę przeprowadzono w terminie 09-10.11.2021 r. dla osób w wieku aktywności zawodowej korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie.
Celem warsztatów było:
- rozwijanie umiejętności autoprezentacji, pomocnej w procesie poszukiwania pracy i wejścia na rynek pracy umiejętności autoprezentacji,
- poznanie swoich mocnych stron,
- nauka kierowania wywieranym wrażeniem tak, aby wypaść jak najlepiej,
- zapoznanie się z technikami, które pomagają redukować stres w sytuacji związanej z autoprezentacją.
Program warsztatów obejmował w szczególności:
- sposoby radzenia ze stresem,
- wystąpienia publiczne,
- prezentowanie dobrych stron,
- etykietę i reguły grzecznościowe,
- wizerunek zewnętrzny itp.
Warsztaty zostały zorganizowane w Ośrodku Rekreacyjno-Szkoleniowym w Cierszewie przez podmiot ekonomii społecznej: Fundację Wrzos z Jamielnika (Lidzbark). Fundacja zapewniła wykwalifikowanych specjalistów, którzy przeprowadzili warsztaty stosując następujące metody pracy: wykład, dyskusję, ćwiczenia grupowe i indywidualne, prezentację trenerską itp. Ponadto uczestnikom zapewniono sale szkoleniowe i wyżywienie-catering.
W ramach warsztatów zorganizowano również transport, ubezpieczenie i materiały szkoleniowe: teczkę z notatnikiem, długopis i pendrive, oznaczone logo Europejskiego Funduszu Społecznego.
Podczas realizacji zadania zastosowano się do określonych ograniczeń, nakazów i zakazów zgodnie z przepisami prawa, w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.